+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Yönetim Bölümü

 

İdarecilik ruhu herkeste yoktur; bir yeri ya da kişileri yönetmek herkesin harcı değildir. Yönetim bölümü tercihi yapmak istiyorsanız yöneticilik ruhuna ve idarecilik anlayışına sahip olmanız gerekmektedir. Yönetim bölümünde okuyacak olan öğrenciler site yönetimi, bilgi belge yönetimi, kamu yönetimi gibi alt dallara ayrılmaktadır. Bu dallardan herhangi birinde okumak istiyorsanız üniversitemize kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Kiev Maup Üniversitesi yönetim bölümünde çalışan akademik elemanlar son derece bilgili elemanlardan oluşmakta olup sizlere verecekleri eğitimde kaliteyi hissetmenize yardımcı olmaktadırlar. Bilgi ve belge yönetimi bölümünde her türlü bilginin kütüphane- arşiv gibi yerlerde toplanmasına yardımcı olmak amacı ile çalışmalar yapılmaktadır.

Aynı zamanda bilgi- iletişim teknolojilerindeki gelişmeler bilginin işlenip erişebilirliği, iletilebilme hızı gibi bilgileri öğrenmenize öncülük edecek olan bu bölüm sayesinde bilgi teknolojilerini hayata geçirmede görev alabilecek ve kendinizi geliştirebilme olanağından yararlanabileceksiniz.
Bilgi kaynaklarını düzenleme ve bilgi yönetiminde görev alacak kişilerin yetişmesinde büyük rolü üniversitemizden mezun olduktan sonra kütüphanelerde, çeşitli bilgi merkezlerinde, Devlet arşivleri genel müdürlüğü ile kurum ve kuruluş arşivlerinizde, internet servis birimlerinde, veri tabanı tasarım birimlerinde, basılı ya da internet ortamındaki yazılı yayınların dağıtım işlemlerini gerçekleştiren kuruluşlarda, bilgisayar yazılım şirketlerinde, kurum ve kuruluşların Ar- ge biriminde çalışabilme olanağınız bulunmaktadır.

            Her çalışma ortamında farklı unvanlarla adlandırılmaktadırlar. Bilgi belge yönetimi mezunları kütüphaneci, bilgi uzmanı, arşiv memuru, bilgisayar işletmeni, arşivist, dökümantalist, akademik uzman, sistem analizi, halkla ilişkiler, pazarlama elemanı, web tasarımcısı gibi unvanlarla adlandırılmaktadırlar. Ayrıca yönetici sıfatı ile de çalışabilen bu kişiler sistematik düşünme yeteneğine sahip, dikkatli, sabırlı, disiplinli, düzenli, öğrenme yeteneğine sahip, sorgulama ve sorun çözme becerisine sahip, araştırma yapmaktan zevk alan, Batı dillerini bilme yeteneklerine sahiptirler. Bu bölümde okuyan öğrenciler katıldıkları çalışmalarda evrensel boyutlu düşünme yeteneği ile destek olmakta; kendi yaratıcılığı ile üniversitemizin de adını duyurmada yüksek bir performans sergilemektedir. Üniversitemiz bilgi işlemlerinin tasarlanması aşamasında yaratıcı, kendine güveni olan ve liderlik vasfını en iyi şekilde yansıtabilen elemanlar yetiştirmektedir. Bilgi belge yönetimi konusunda alanına hâkim, uzman, özgün araştırma becerisi bulunan, ürettiği bilgiyi insanlığın hizmetine sunabilme becerisine sahip, ulusal ve uluslar arası düzeyde kendini daima yenileyen bireyler toplumumuza son derece faydalı çalışmalar yapabilmektedirler.

            Üniversitemiz kendine güvenen yöneticiler olarak yetişebilmeniz amacı ile sizlere gereken ortamı sunmakta ve geri kalanı sizlere bırakmaktadır. Bu ortamda kendinizi geliştirmek ve duyarlı ve bilinçli yöneticiler olabilmek size sunduğumuz imkânları kullanabilme potansiyelinize bağlı olarak devam etmektedir. Kamu sektöründe çalışmayı planlıyorsanız bu bölümde okumak size avantaj sağlayacaktır; kamu yönetimi bölümünde okuyarak kamu kuruluşlarında ihtiyaç olan alanlarda kendinizi geliştirebilirsiniz. Kamu kurumlarında ihtiyaç alanlarında fayda sağlayabilmek amacı ile kendinizi geliştirmeli ve üniversitenin size sunmuş olduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz. Üniversitemizde yönetim bölümünün avantajlarından sonuna kadar yararlanabilmek ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bölümümüzde okuyabilmek amacı ile gerekli bilgileri öğrenmek için Euro Star eğitim danışma merkezi’ne başvurabilir ve gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Euro Star eğitim merkezi üniversite için gerekli belgeleri, kayıt koşullarını, eğitim- öğretim döneminde ihtiyacınız olan barınma ihtiyacınızı nerede karşılayacağınız gibi bilgileri öğrenmenize rehberlik etmektedir. Üniversite olarak ayrıca sizin kendinizi geliştirmeniz konusunda çeşitli proje ve etkinliklere katılmanıza rehberlik etmekteyiz. Yapacağınız bilimsel araştırmaları uluslar arası iletişimde bulunduğumuz şirketlerden yararlanarak yapmanızı sağlayarak referans kazanmanıza da yardımcı olmaktayız. Akademik eğitim sürecinde dikkat ettiğimiz teorik ve çözümleyici yaklaşımlar siz