+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Uluslararası Yönetim Bölümü

 

Kiev Maup Üniversitesi, 1989 yılında kurulmuştur. Modern vizyonu ve Avrupa standartlarına sahip eğitim anlayışıyla, Ukrayna’nın en büyük ve lider özel üniversitesidir. Kurulduğu andan itibaren bünyesinde bulundurduğu öğretim üyesi sayısı 2300’dür Bu dev kadronun her biri kendi alanında uzman ve son derece nitelikli öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Böyle bir kadroya sahip olması ve eğitimde en yüksek standartları uygulayan Kiev Maup Üniversitesi, dünya çapında da çok büyük bir prestije ve saygınlığa sahiptir.

15 hektarlık dev bir alana sahip kampusün içinde, öğrencilere sosyal anlamda ihtiyaç duyabilecekleri her türlü tesisi barındırmanın dışında, öğrenci güvenliğini de ihmal etmemiştir. Kampus 24 saat boyunca güvenlik sistemleriyle korunmaktadır. Kampüsün içerisinde bulunan spor tesisleri, marketler, restoranlar, berber, sauna, park, kafe, konser salonu, spor salonu, kütüphane, sağlık merkez, kantinler, öğrenci yurtları, eğitim binaları ve konferans salonları son derece teknolojik donanıma sahip birimlerdir. Öğrencilere eğitim aldıkları alanda verilen en  üst düzey bilgi ve birikimlerin dışında, sosyal anlamda da son derece önemli destekler sağlanmaktadır.

Eğitimde Bologna Kriterleri’nin uygulayan Kiev Maup Üniversitesi’nde eğitimler ücretlidir, ancak harç paraları son derece ekonomik rakamlardır. Bu nedenle, hem Kiev şehrinin çok ucuz olması, hem de eğitimin bu denli uygun rakamlara olması, Kiev Maup Üniversitesi’nin dünyanın pek çok ülkesinden öğrenciye ev sahipliği yapmasının nedenlerinden birkaç tanesidir.

Kiev Maup Üniversitesi’nde okumak için bir sınav zorunluluğu söz konusu değildir. Sınavsız okunabilecek bölümlerden biri de, günümüz dünyasında çok önemli yeri olan Uluslar arası Yönetim Bölümü’dür Devlet ve birey ilişkisi emel alınarak, devletlerarası yönetim ilişkilerinin ve sosyal sistemlerin incelendiği bölümde, devlet teşkilatları da araştırılıp incelenmektedir. Uluslar arası platformda uzman yöneticiler yetiştirmeyi hedefleyen Uluslararası Yönetim Bölümü dersleri de, son derece donanımlı ve nitelikli, alanlarında profesyonel öğretim üyeleri tarafından verilmektedir.

 

Uluslar arası Yönetim Bölümü, uluslar arası ekonomiyi, uluslar arası siyaseti, devlet teşkilat yapılarını, sosyal sistemleri incelerken, ülkelerin siyasal yapıları da incelenmektedir. Toplumsal açıdan yapılan incelemelerle beraber ekonomik yaşamın da iç içe geçtiği eğitimlerde uluslar arası platformlarda ihtiyaç duyulan üst düzey yöneticiler yetiştirilmektedir. İktisat, ekonomi, işletme, istatistik, kamu yönetimi, siyaset bilimi, toplum bilim, sosyoloji, psikoloji, felsefe, siyaset teorisi, yerel ve ulusal yönetimleri, siyasi partiler, rejimler, siyaset tarihi, hukuk, anayasa, parlamenter sistemler, gibi alanlarda eğitimler verilen bölümde kamu sektörüne yönelik verilen eğitimler haricinde özel sektöre göre düzenlenmiş eğitimler de verilmektedir. Böylece mezun olan öğrenciler hem ulusal hem de uluslar arası kamu ve özel sektör kuruluşlarında çok geniş bir istihdam olanağına sahip olmaktadırlar.

YÖK kurumunun yaptığı incelemeler sonucu denklik verdiği ve tanıdığı bir üniversitesi olan Maup Üniversitesi, Uluslar arası Yönetim Bölümü’nden mezun olan Türk öğrenciler de, resmi kurum sınavlarına girebilir, çalışabilir ve kariyer yapabiilrler. Kaymakam, müfettiş ve enetmen olabilecekleri gibi aynı zamanda üst düzey yöneticiler olarak da geleceklerini planlama şansına sahipler. Pek çok bürokrat yetiştiren bölüm, dünyanın pek çok yerinde başarılı yöneticilerin eğitimlerini aldığı üniversitedir.

Erasmus Öğrenci Değişim Programı’na da sahip olan üniversitede, program sayesinde dünyanın pek çok ülkesinden gelen akademisyenler, öğrenciler için yeni bir bakış açısı ve bilgi olmaktadır. Aynı zamanda eğitimlerinin bir kısmını Avrupa Birliği’ne üye ülkelerde ya da aday ülkelerde geçirebilen öğrenciler de alanlarıyla ilgili farklı çalışmalar yaparak kişisel donanımlarını artırmaktadırlar.

Kiev Maup Üniversitesi, Ukrayna’nın olduğu kadar dünyanın da çok saygın üniversiteleri arasındadır  Bugüne dek pek çok Türk öğrenciyi de mezun etmiş olan üniversitede eğitim almak çok kolay. LGS ya da LYS sınavlarına girmenize gerek yok. Başvuru yapıp tüm geleceğinizi istediğiniz