+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü

 

1989 yılında kurulmuş olan ve kurulduğu yıl itibariyle yaklaşık olarak 2300 akademik personel ile son derece parlak bir eğitim sürecine sahip olan Kiev Maup Üniversitesi, Ukrayna’nın hem kültürel, hem de tarihi anlamda büyük bir öneme sahip olan başkent Kiev’de bulunmaktadır. Yaşam şartlarının son derece uygun olduğu ve öğrenciler açısından da çok ucuz bir şehir olan Kiev’de, Ukrayna’nın lider özel üniversitesinde hiçbir sınav zorunluluğu olmanda eğitim almak son derece önemli bir şanstır.

Kiev Maup Üniversitesi, Siyaset Bilimi Bölümü, sınavsız eğitim alınan ve dünya çapında büyük bir öneme sahip bölümlerden biridir. Pek çok yerli ve yabancı öğrencinin okuduğu Siyaset Bilimi Bölümü’nde öğrenciler Siyasal Davranış eğitimleri alırlar. Ayrıca siyaset tarihi, siyaset psikolojisi gibi temel eğitimler de ağırlıktadır. Siyaset Bilimi Bölümü’nde, siyaset teorisi derslerine ek olarak karşılaştırmalı siyaset dersleri, uluslar arası ilişkileri, siyaset sosyolojisi, iktisat, siyasi iktisat, kamu politikaları ve kamu yönetimi, maliye, hukuk, yerel yönetimler gibi önemli alanlarda eğitimler verilmektedir.

Siyaset Bilimi öğrencileri, gördükleri eğitimler boyunca siyasi karar mercilerini araştırıp inceleyerek, aynı zamanda disiplinler arası bir eğitim alırlar. Devlet ve bireyin incelendiği bölümde özellikler insanla kurumlar arasındaki ilişkiler temel alınır. Pek çok siyasi kuramın incelendiği Siyaset Bilimi Bölümü’nde, aynı zamanda yeni siyasi kuramlar da geliştirilmektedir. Bologna Eğitim Kriterleri’ne göre verilen eğitimlerde geçmiş siyaset tarihleri ve teorileri incelendiği gibi, günümüz siyasi rejimleri, siyasi yönelişleri ve siyasi yönetimleri de geniş bir perspektifte incelenmektedir.

Siyaset Bilimi Bölümü’nde uluslar arası ilişkiler ve kamu yönetimi dersleri de büyük önem taşımaktadır. Eşitlik, özgürlük ve adalet  kavramları temelinde verilen eğitimlerde  öğrenciler hem geçmiş siyasi partileri hem de güncel siyasi partileri ve parlamentoları incelemektedirler. Son derece önemli bir bölüm olan ve geleceğin siyasetçilerinin yetiştirildiği Siyaset Bilimi Bölümü’nde okuyan öğrenciler, Kiev Maup Üniversitesi’nin dahil olduğu ve Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus Öğrenci Değişim Programı sayesinde, farklı ülkelerdeki üniversitelerde eğitimlerine devam edebilmekte ve bu süreçte, alanlarıyla ilgili kendilerini geliştirmekte, yeni dünya görüşleri edinmekte, farklı kültürler tanıyarak, anlayışlarını ve tahammüllerini artırmaktadırlar.

Kiev Maup Üniversitesi, YÖK denkliğine sahip önemli üniversiteler arasındadır. Bu da Türk öğrenciler tarafından çok seçilen ve talep gösterilen bir üniversite haline gelmesine neden olmaktadır. Mezun Türk öğrencilerimiz Türkiye’de devlet kurumlarında çalışabilme hakkına sahip oldukları gibi, pek çok resmi kurumun da sınavlarına girme hakkı kazanırlar. Aynı zamanda Türkiye’deki üniversitelere de denk olan diplomalarıyla isterlerse, ülkemizde de pek çok üniversitede akademik kariyer yapabilir, lisans üstü ya da doktora programlarına katılabilirler.

Dünyada saygın bir yeri olan Kiev Maup Üniversitesi, öğrencilerine dünyanın hemen her yerinde geçerliliği olan ve prestijli bir diploma sunmaktadır. Siyaset Bilimi Bölümü öğrencileri mezun olduklarında Avrupa’da birçok ülkede önemli kurumlarda iş sahibi olma şansını yakalarken aynı zamanda uluslar arası platformlarda da söz sahibi olacak kariyerlere sahip olmaktadırlar.

15 hektarlık dev bir kampuse sahip olan Kiev Maup Üniversitesi, Ukrayna’nın en büyük özel üniversitesi olmasına ve eğitimlerin paralı olmasına rağmen, son derece uygun rakamlarda harç ücretlerine sahiptir. Hem üniversite eğitiminin uygun rakamlarda olması, hem de Kiev’in yaşam şartlarının çok ucuz olması öğrenciler için de büyük bir avantajdır. Hiçbir sınav zorunluluğu olmadan Kiev Maup Üniversitesi’nin, istediğiniz bölümünde okuyabilir, dünyanın en iyi öğretim görevlilerinden eğitimler alabilir ve geleceğinize prestijli bir eğitim ve diplomayla büyük bir yatırım yapabilirsiniz.