+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Bölümü

 

            Kiev Maup Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Bölümü yeni açılmış bir bölüm olmakla beraber gelecekte iyi bir yerlere gelebilmeniz amaç edinilerek sizleri en iyi muhasebeciler ve denetçiler olarak yetiştirmek için kaliteli eğitim standartlarını önünüze sunmaktayız. Bu eğitim standartları sizlere sağlanırken en iyi akademik eleman kadromuz, uygulama laboratuarlarımız, kaliteli görsel materyallerimiz, video sunumlarımız, eğitici materyallerimiz sizlerin en kaliteli eğitimi almanız için gereklidir. Statik ve tek yönlü bir eğitim anlayışı yerine bütünsel ve işbirliği içerisinde çözebileceğimiz bir eğitim programı tasarlayıp uygulamaya geçirmekteyiz. Akademik eğitim konusunda bizi tercih edenleri sıradanlıktan kurtarmak amacı ile özgür düşünceli bireyler olmanızı desteklemek için muhasebe ve denetim derslerinde modern ve sürekli yenilenen yöntemlerden yararlanarak sizlerin en iyi noktalara gelmenizi amaç edinmekteyiz. Yaşam boyu öğrenme anlayışının hâkim olduğu bir öğretimle müzakere, münazara, yabancı dil ve girişimcilik yeteneklerinizi geliştirmek temel hedefimiz haline gelmiştir. Sizi teknoloji ve sosyal medya ile iç içe tutarak küreselleşme olgusu ile ortaya çıkan evrensel finans dili ihtiyacını karşılayabilmek için sizlere en kaliteli ortamlarda geliştirerek yetiştirmek temel amacımızdır.

            Kiev Maup Üniversitesi Muhasebe ve Denetim Bölümünde okuyan öğrencilerimizin kurumsallaşma ve denetime önem veren, yüksek kalitede Uluslar arası denetim standartları hazırlamayı bilen,  uluslar arası düzeyde karşılaştırılabilir finansal tablo hazırlama bilgisine sahip kişiler olabilmesi amacı ile son derece kaliteli eğitim olanakları sunulmaktadır. Bu bölümdeki öğrenciler muhasebe alanındaki ulusal mevzuat, uluslararası finansal raporlama standartları ve bunlarla ilgili gelişim ve değişimleri takip eden, bilgisayarda muhasebe organizasyonları yapabilme becerisine sahip, muhasebe kayıtlarını tutabilen, finansal tabloları hazırlayıp yorumlayabilen kişiler arasından olmakla beraber yönetim alanında finansal veri sağlayabilen, bilgisayar ortamındaki bilgisayar organizasyonunu sağlayabilen, uluslar arası denetim standartlarını uygulama becerisine sahip öğrenciler yetiştirmek temel hedefler arasında yer almaktadır.

Türk ticaret kanunu benimsenerek şirketlerin kurumsallaşma yöneticilik fonksiyonları muhasebenin yasal sorumluluklarını yerine getirmek yanında yatırımcılara ve borç verecek kişilere bilgi sağlama işlemi gerçekleştirilerek kişilerin bu konularda da bilgi edinmesi için çaba harcanmaktadır.
Sosyal medya ile iç içe olmanız bu bölümde yapmanız gereken durumlar arasında yer almaktadır. Çünkü her daim güncellenen bilgiler bulunmakta ve bu bilgiler ışığında kişiler kendilerini geliştirmelidirler ki mezun oldukları zaman iyi yerlere gelebilsinler. Finansal denetim, usul denetimi, performans denetimi denetim konusunun amacına yönelik denetimler arasında yer almaktadır. Finansal bilgileri maliye konusu kapsamında karar verecek olanların işine yarayacak biçimde düzenleme işi konusunda yeterince bilgi sahibi olunmalıdır ki maliye denetim işinde düzenli ve artan bir başarı portföyü ile işinize devam edebilin.
Denetim sürecinde müşteri seçimi, işin alınması, iç kontrol sisteminin gözden geçirilmesi, bulguların raporlanması işlemleri hakkında gereken bilgi donanımı kişilere verilmekte ve bu konulara hâkim bireylerin yetişmesi için ortam hazırlanmaktadır. Kaliteli eğitim anlayışımızla birleşmiş olan eğitim programımızı en iyi koşullarda uygulayabilmek için hala ne bekliyorsunuz? Bir an önce üniversitemize gelerek eğitim görmeye başlayabilir ve denetim bölümünde okuyabilmenin avantajlarından yararlanabilirsiniz.

 

Yönetimde önder olmak istiyorsanız, borç sözleşmelerinin koşullara uygun olup olmadığını denetlemek benim işim diyenlerdenseniz, borç tutarlarının doğruluğunu araştırırım, borçların finansal tablolardaki yerlerini bulup bilgilendirmesini en doğru yöntemlerle başarabilirim diyenler arasında iseniz muhasebe- denetim bölümünde beklediğinizden fazla başarıyı yakalayabilme imkânınız bulunmaktadır. Denetim biriminde çalışmak isteyenler denetim standartlarına en iyi şekilde uymalı, denetim yaparken görevini tarafsız bir biçimde yapmalı, müşteri ile herhangi bir iş ilişkisinin olmaması gerekmektedir.