+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Uygulamalı Matematik ve Bilgi Teknolojileri Bölümü

 

Üniversite eğitimi alacak olan kişiler için ileriki zamanlarda geçerliliği yüksek olan bilim dallarından biri olan matematik ve bilgi teknolojileri bölümünde okumak istiyorsanız Kiev Maup Üniversitesi sizlere önerebileceğimiz saygın üniversitelerden bir tanesidir. Akademik eğitim sürecinizde kendinizi geliştirebileceğiniz ve kaliteli eğitim alabileceğiniz bu ortam sizlere her türlü imkânlar dâhilinde sunulmakta ve kendinizi geliştirmenize ortam hazırlanmaktadır.

Matematik ve bilim her daim gelişen bilim dalları arasında yer almakta olup bu bilim dalları ile ilgili çalışmalar sürekli bir şekilde devam etmektedir. Matematiğin temellerinin öğrenilmesi için ortam yaratmak ve içinde bulunulan durumlarda analitik düşünme becerisini geliştirmek amacı ile program dersleri son derece bilgili akademik öğretim elemanlarımız tarafından yapılandırılmaktadır. Öğrencilere araştırma yapma yeteneği kazandırılarak endüstri sektöründe sürekli yapılan bilimsel çalışmalarda bilim adamları ile beraber çalışabilmenize ortam yaratılmaktadır.
Kompleks analiz, potansiyel teorisi, lineer cebir, dinamik sistemler, matematiksel fizik, uygulamalı matematik, integral denklemler genellikle matematik ve bilim adında yapılan araştırma konuları arasında yer almaktadır. Bu bölüme gelmek isteyen öğrencilerin akademik çalışma yetenekleri üstün olmalı ve araştırma- geliştirme çalışmaları yapmaya hevesli bireyler olmalıdırlar. Bu bölümde sürekli bir araştırma ve yeni buluş üretme amacı güdüldüğü için bu yeteneklere sahip olma durumunuz her zaman beklenmektedir.

            Üniversitemiz uluslararası ilişkileri kuvvetli bir üniversite konumunda olduğu için mezun olduktan sonra sizlere sunulacak olan iş imkânlarında size önderlik edeceğimizin garantisini vermekteyiz. Üniversitemizden mezun olmanız durumunda bankacılık, sigortacılık, finansal kurumlarda uzmanlık yapabilir, araştırma şirketlerinde danışma birimlerinde çalışabilme imkânını değerlendirebilirsiniz. Bilgi işlem, istatistik, iş- ticaret, sosyal ve temel birimler alanlarında daima araştırmalar yapılmakta ve bu araştırma çalışmaları esnasında kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Sizin bu bölüm tercihiniz sayesinde ihtiyaç duyulan alanlarda matematikçi konumunda görev alabilirsiniz. Böylece toplum yararına iyi hizmet verebiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Matematik analiz, lineer cebir, fizik, analitik geometri, ileri programlama, integral denklemler, girişimcilik, matris teorisi, tensör analizi, topoloji gibi dersler bu bölümde okurken göreceğiniz dersler arasında yer almaktadır.
Matematiği gerçek yaşamdaki problemlerin çözümünde akıl yürütme yeteneğimizi kullanarak ilerleme kaydedebilmek amacı ile kullanacağımız için iş imkânlarının arttığı bu sahaya üniversite olarak çok önem vermekteyiz. Bilgisayar biliminin metotlarını öğrenme ve matematiksel modelleme yaklaşımıyla karmaşık problemleri inceleme ve çözme imkânını size sunan üniversitemizin koşullarından yararlanarak hem matematik hem de bilgi teknolojileri alanında ilerleme kaydetmek istemez misiniz? Sizlere sunacak olduğumuz ortamların kalitesini sizlere hissettireceğimizden emin olabilir ve program akışında yer alan uygulamalı matematik ve bilimsel metotların nasıl hayata geçirileceğini öğrenebilirsiniz. Uygulamalı matematik, matematik analiz ve bilgisayar bilimi derslerinde yoğunlaşan üniversitemizin ayrıca sizleri bilimsel projelere gönderme ve proje ve etkinliklerde yoğun bir şekilde yer almanız amacı ile sizlere destek vereceğinden emin olabilirsiniz. Bölüm mezunlarımız sistem uzmanı, sistem yöneticisi, ASELSAN, Havelsan, savunma sanayi, kredi analizcisi gibi görevler üstlenmektedirler. Matematik, bilgisayar bilimi, sosyal bilimler, fen- mühendislik bilimi gibi konularda sizleri son derece kaliteli yetiştiren üniversitemizde eğitim almak ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız üniversitemiz ile ilgili bilgi almak amacı ile Euro Star eğitim danışma merkezi ile iletişim kurabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.
İleri programlama, veri tabanı sistemi, bilgisayar ağları, bilgi güvenliği, multimedya ve internet, yönetim bilişim sistemleri alacağınız en temel dersler olacağı için bu derslerde alacağınız eğitim sonrasında gelecek adına kendinizi iyi noktalara getirebilirsiniz. Haydi, kaliteli ve uygulamalı eğitim fırsatlarını elde etmek için yerinizden kalkın ve bir an önce üniversitemiz ile ilgili araştırmanızı yapın.