+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Maliye ve Kredi Bölümü

 

Kiev Maup Üniversitesi Maliye ve Kredi bölümü tercihi yapan öğrenciler üniversite bünyesinde yer alan en kaliteli akademik elemanlardan ve kaliteli eğitim imkanları sunan öğretim görevlilerimizden en iyi şekilde yararlanabilme imkanından faydalanabilirler. Bu üniversitede okumak isteyen öğrencilerin maliye konularında kafalarına herhangi bir engel takılmamalıdır.

Her türlü sorularına üniversitemizde cevap bularak kendilerini en iyi noktalara getirebilme imkânını en iyi şekilde değerlendirebilmektedirler. Maliye dersleri içerisinde hukukun temel kavramları, sosyal davranış kuralları, hukukun tanımı, amacı, fonksiyonları, pozitif hukuk kuralları, hukuk kurallarının yer ve zaman bakımından uygulanması, hukuk bölümleri, kamu- özel hukuk ayrımı, maliyenin tanımı, gelişimi, disiplinler arası gelişim, kamu sektörünün kapsamı, kamu gelirlerinin tanımı, çeşitleri, amaçları, kamu hizmetlerinin ve giderlerinin nitelikleri, iktisadın tanımı, yönetimi, kamu hizmetlerinin ve giderlerinin nitelikleri, kamu gelirlerinin tanımı, amaçları, çeşitleri, vergi teorisi uygulaması, bütçe tanımı, gelişimi, Türkiye’nin bütçe süreci gibi birçok ders yer almaktadır. Bu konulara hakim olunmalıdır ki kişiler maliye konusunda zorluk yaşamasınlar. İktisat, genel muhasebe, matematik, vergi usul hukuku, anayasal hukuku, dönem sonu muhasebe uygulamaları, finansal tablolar analizi, idare hukuku, Türk vergi sistemi, bütçe tasarıları, ticaret hukuku, ekonometri, maliye politikası, güncel maliye sorunları, iş ve sosyal güvenlik hukuku, finansal yönetim ve devlet borçlanması gibi derslerde teorik olarak benimsetilmenin yanı sıra kişilere tartışma ortamları yaratılarak maliye konusunda daha gelişebilecekleri bir ortam yaratılmaktadır.

            Kiev Maup Üniversitesi Maliye ve Kredi bölümünde genel işletme, borçlar hukuku ve mikro iktisat konularında da geniş kapsamlı bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Bu konularda üniversitemiz bünyesinde alacağınız eğitim esnasında sizlere önderlik eden akademik eğitim personellerimiz haricinde geniş kapsamlı kütüphanemizden yararlanabilir; pazarlama ilkeleri ve maliye teorisi konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz. Kamu yönetimi, Türkiye ekonomisi, araştırma yöntemleri, uluslar arası iktisat, devlet borçları, vergi ceza hukuku, kalkınma iktisadı konularında üniversitemizde belirli aralıklarla eğitici seminerler verilmekte böylelikle sizinde maliye konusundaki bilgilerinizin daima güncel ve kalıcı hale gelebilmesi amacıyla ortam hazırlanmaktadır. Kimi zaman tartışma ortamları yaratılarak kişilerin maliye konusundaki bilgi birikimlerinin artması için ortamlar oluşturulmakta kamu mali yönetim ve denetim işlemlerini hayata geçirdiğiniz zaman zorlanmamanız sağlanmaktadır. Uluslar arası Maliye derslerinde Türk vergi mevzuatına da önem verilerek ders içerisinde mali tablo ve analizi yapılması için ortam hazırlamaya gayret edilmektedir.
Vergi teorisi politikası, AB maliyesi ve bütçesi, vergi muhasebesi uygulamaları gibi alanlarda kendinizi geliştirdiğiniz müddetçe dış ülkelerle olan bağlantılarınızı geliştirebilir ve kendinize yepyeni bir sahada iş bulabilme fırsatı elde edebilirsiniz. Alanınızda ne kadar iyi olursanız ve bilgi birikiminizi ne kadar iyi kullanabilirseniz o kadar çok tercih edilebilen ve aranan kişi olabilirsiniz. Bu üniversiteden aldığınız eğitim sonrasında mezun olduktan sonra Bakanlıkların çeşitli kademelerinde ve özel işletmelerin muhasebe ve mali danışmanlık hizmetinde çalışabilir ve kendi alanınızdaki performanslarınızı bu şekilde gösterebilirsiniz.
Maliye Müfettişliği, Sayıştay denetçiliği, kaymakamlık, idari yargı hâkimliği, Hesap uzmanlığı, gelirler kontrolörlüğü, Gümrük müfettişliği gibi görevlerde yer alabilir ve toplum adına iyi işler yapabiliyor olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Bankacılık sektörü sizin en temel iş alanınız olarak bilinmekle beraber buradaki iş hayatınızda her daim güncel ekonomik ve mali değerler tablolarını takip etmeli ve kendinizi geliştirmelisiniz. Bu bölümde kendinizi geliştirmek istiyorsanız üniversite bünyesinde kalarak akademik kariyerinizi daha üst mercilere taşıyabilirsiniz. Master ve doktora eğitiminizi alarak hem üniversitemizin başarılı eleman kadrosuna katılabilir hem de kariyer yapmanın mutluluğunu yaşayabilme imkânınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.