+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü

 

Dünyanın en çok tercih edilen bölümlerinden biri olan Uluslararası İşletme Bölümü, Ukrayna’nın en büyük üniversitesi olan Kiev Maup Üniversitesi’nde de son derece popüler bölümlerden biri. Çok sayıda Ukrayna’lı öğrencinin okuduğu üniversitede, yabancı öğrenci sayısı da bir hayli fazla. Ukrayna’daki en büyük üniversite olmasının yanı sıra, özel üniversiteler arasında da lider bir konumda. Başarılı eğitimleri ve modern vizyonu sayesinde, Avrupa’da ve dünyada da sayılı üniversiteler arasına girmeyi başarmış olan Kiev Maup Üniversitesi’nde eğitimler ücretli. Ancak eğitim ücretleri öğrencilerin ve ailelerinin rahatlıkla ödeyebilecekleri kadar uygun. Bir başka önemli özelliği ise, üniversitedeki bölümlerden herhangi birinde okuyabilmek için herhangi bir sınava girme zorunluluğu olmaması. Bu da Türk öğrenciler için LGS ya da LYS derdi olmadan, istedikleri bölümde okuyabilmeleri anlamına geliyor.

Uluslar arası İşletme Bölümü, uluslar arası düzeyde işletmelerde istihdam edilecek, nitelikli, bilgi ve becerileriyle donanımlı istihdam gücü yetiştirir. Dünyanın önemli işletmelerinde çalışan mezunlar, işletmelerin en verimli şekilde çalışmalarını, işletme için gerekli olan para ve insan gücünün de aynı şekilde doğru ve etkin kullanımını gerçekleştirir. Yaptığı çalışmalarla şirketin kar elde etmesini sağlar. Bu düzen için belli bir program hazırlar ve yapılan tüm çalışmaları denetler, inceler. Küreselleşen dünyada, sayısız işletmelerin olması haliyle Uluslar arası İşletme Bölümü mezunları için büyük bir avantaj. Mezun olduklarında dünyanın herhangi bir ülkesinde rahatlıkla iş bulabilmektedirler. Ayrıca sahip olacakları Kiev Maup Üniversitesi diploması sayesinde de Avrupa’nın her ülkesinde aynı şekilde önemli işler yapabilme şansı yakalayacaklardır.

Uluslararası İşletme okuyan öğrenciler, hem ülkelerindeki, hem de dünyadaki tüm gelişimleri ve aynı zamanda değişimleri takip etmektedirler. Dünyadaki rekabeti gözlemleyebilecek ve rekabeti oluşturan dinamikleri doğru analiz edebilecek, gözlemlerinden ve incelemelerinden çıkardığı sonuçları ise kendi işletme stratejilerine dönüştürebilecek ve aynı zamanda uygulayabilecek iş adamları, yöneticiler olmaktadırlar. Uluslararası İşletme Bölümü’nde hem teorik, hem de uygulamalı dersler verilmektedir. Akademik düzeyde bilgi ve beceri sahibi olması gereken öğrenciler Erasmus Değişim programı ile de Avrupa Birliği üye ülkelerinde de çok sayıda ülkede eğitimlerinin 3 ile 12 ay arasında bir kısmını geçirebilme şansına sahiptirler. Uluslararası İşletme Bölümü’nde okuyan öğrenciler için bu çok büyük bir şans demektir. Aynı zamanda Kiev Maup Üniversitesi’ne de çok sayıda akademisyen bu değişim programı sayesinde gelmekte ve bu da eğitimlere pozitif bir katkı sağlamaktadır.

Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğrenciler eğitimleri İngilizce almaktadır. İngilizce bilgisi yetersiz olan öğrenciler için hazırlık sınıfları da vardır. Hem orta düzey hem de üst düzey yöneticilerin çıktığı bölümde alınan dersler arasında, işletme, uluslararası işletme, iktisat, uluslararası iktisat, yönetim bilimleri, sosyal bilimler, istatistik, ekonomi gibi genellikle branş ağırlıklı derslerdir. Mezun olan öğrenciler dünyanın pek çok yerinde iş bulabilecekleri gibi, YÖK denkliği nedeniyle, Türkiye’de de diğer üniversitelerle aynı ve eşit haklara sahip olacaklardır. Pek çok kamu kuruluşunun açtığı iş sınavlarına müracaat edebilecekler ve aynı zamanda birçok resmi kurumda da yönetici olarak çalışabileceklerdir. Dileyen öğrenciler akademik kariyer yapma şansına da sahiptirler. Kiev Maup Üniversitesi bugüne dek sahip olduğu 23000 akademisyen ile büyüklüğünü dünya çapına taşımıştır. Lisans programları dışında, Yüksek Lisans ve Doktora programları da bulunmaktadır. Mezun öğrenciler akademik kariyerlerini isterlerse Maup’ta sürdürebilir, yahut Ukrayna’da çalışabilirler.

Dev bir kampus içinde öğrencilere verdikleri akademik eğitim dışında aynı şekilde sosyal olarak da öğrencilere pek çok imkan sunan Kiev Maup Üniversitesi’nde okumak büyük bir ayrıcalıktır.