+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi İdari ve Medikal Yönetim

Kiev Maup Üniversitesi İdari ve Medikal Yönetim bölümü son zamanlarda çok tercih edilen bir bölüm olarak bilinmekle beraber üniversitemizde bu bölüm üzerinde her geçen yıl güncellenen çalışmalar devamlılık arz etmektedir. Kiev Üniversitesi’nde bu bölümü okumaya başladığınız zaman medikal alanda toplumun sağlık ile ilgili ihtiyaçlarına cevap vermenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Tıp dünyasında her geçen gün değişiklikler meydana gelmekte ve birçok hastalık bu gelişmelerle birlikte çözüm bulabilmektedir. Sağlık turizminin gün geçtikçe önem kazanmaya başlamış olması pek çok kişinin bu bölüme yönelmesini sağlamıştır. Sağlık alanında ilaç sektöründe özellikle medikal alanda meydana gelmiş gelişmeler bu alanda birçok kişiye ihtiyaç duyulacağının habercisi olmaktadır. Çağdaş eğitim ve yönetim anlayışından anlayan hasta ve haklarına saygılı, kaynakları iyi kullanabilen, yabancı dil bilen sağlık elemanları yetiştirerek toplum ihtiyaçlarına cevap vermektedirler. Kiev Üniversitesi sizler için her daim kaliteli eğitim ortamları hazırlayarak toplum ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Üniversitemiz medikal yönetim konusunda hayalinizdeki yere kavuşabilmeniz amacıyla sizlere staj yapma imkânı da sunmakta ve özel klinik ve hastanelerde edindiğiniz tecrübeleri gerçek hayatta yakalayabilmenize olanak tanımaktadır.

            Toplum sağlığının gelişmesi açısından son derece işini iyi yapan kişilerin yetişmesine öncülük eden üniversitemiz sağlık konusunda kendini kanıtlamış kişiler yetiştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Profesyonel anlamda medikal ürünlerin laboratuarlarda incelenme, bu medikal ürünlerle deneyler yapma, kişilerin sağlığı üzerinde elde edilen ürün etkileri ile ilgili raporlar hazırlama gibi etkinlikler ve ders içerikleri medikal yönetim bölümünün içerikleri arasında yer almaktadır.

Yürütülen çalışmalarda profesyonel sağlık yönetimine ihtiyaç duyulmaktadır ve bu ihtiyaç gereği elemanların en son teknolojik aletlerin bulunduğu ortamları tanımaları bu ortamlarda çalışmaları yapılması gereken en önemli işlemler içerisinde yer almaktadır.
Medikal yönetiminde aynı zamanda ilaçların depolanması, bu depolanan ilaçların tek tek kontrolden geçirilmesi, eksik olanların tespiti, ihtiyaç duyulacak olanların listelenip kısa süre içerisinde temin edilmesi gibi işlemler medikal yönetim biriminin yapması gereken işlemler arasında yer almalıdır. Bu birim ile ilgili güçlü bilgi sahibi olan her birey kendine yeni iş sahaları açma adına başarılı adımlar atmaktadır.

            Sağlık yöneticiliği bölümünde geleceğin meslek dallarından biri olan idari ve medikal yönetim bölümü özellikle genç kesimin tercihleri arasında yer almaktadır. Hastaneleri ziyarette bulunarak medikal alana karşı ne kadar ilgili olduğunuza bakabilir ve bu incelemenin ardından yapmanız gerekene karar verebilirsiniz.

Üniversitemiz ve bölümümüzle ilgili kesin karara varmak istiyorsanız Euro Star danışma eğitim merkezimizden de yararlanabilir ve üniversitemizle ilgili bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. Üniversitemizde okuma koşulları nelerdir, kayıt için gerekli belgeler, ulaşım nasıl, harcayacağınız para miktarı, ulaşımı nasıl gerçekleştirebilirsiniz gibi soruların cevaplarını ancak Euro Star eğitim danışma merkezi sayesinde bulabilir ve kendinizi bu bölüm okuyup okuyamama durumuna göre şartlandırabilirsiniz.
Sağlık alanında yapacağınız bilimsel çalışmalarda üniversitemizin adını duyuracak çalışmalarda bulunduğunuz takdirde mezun olduktan sonra size referanslık ederek bağlantıda olduğumuz kurum ya da kuruluşlardan herhangi birinde çalışmanıza öncülük edebiliriz. Bu tutumumuz sonucunda alanında başarılı bir cevherin topluma en yararlı şekilde kazandırılmasını sağlayabilir ve kendimizi geliştirebilme olanağına sahip olabiliriz.
Sağlık hizmetlerinin planlanması aşamasında sağlık hizmetlerin üretim ve değerlendirmesini de kapsayan çalışmalarla ortaya çıkan örgütsel yapı sağlık yönetim birimini meydana getirmektedir. Sağlık yönetim biriminde bulunup da mezun olmanız durumunda sağlık yöneticiliği ya da medikal yöneticiliği adı altında çalışabilirsiniz. Çalışmalarınızı geliştirmek ve alanında daha iyi yerlere gelebilmek amacı ile üniversitemiz bünyesinde yüksek lisans ve doktora e