+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Finans Bölümü

 

Hızla küreselleşen dünyada Finans en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Özellikle Finans sektörü dünyanın dengelerini elinde bulunurdan yegane faktörlerden biri halindedir ki, bu aynı zamanda ülkelerin de idare ve yönetim şekillerinde tüm dengeleri korumaktadır. Finans Bölümü ise dünya çapında  bir iş gücü ve istihdam sağlayan önemli bölümlerden biridir. Bugün pek çok öğrenci eğitimlerini Finans ağırlıklı yapmaktadır. Kariyer anlamında çok sayıda tercih sunan Finans Bölümü, dünyanın ve Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Kiev Maup Üniversitesi’nde de aynı şekilde yoğun ilgi görmektedir.

Yıllardır  çok sayıda öğrenci mezun eden Kiev Maup Üniversitesi, Finans Bölümü’ne yerli öğrencilerin dışında dünyanın çeşitli ülkelerinden de çok sayıda öğrenci öğrenim görmek için başvuru yapmaktadır. Bu öğrencilerden bir kısmı da Türk öğrencilerden oluşmaktadır. Kiev Maup Üniversitesi’nde herhangi bir LGS ya da LYS şartı aranmaksızın, yalnızca istedikleri bölümde okuma şansı verilmesi öğrencilerin taleplerini de haliyle yoğun şekilde artırmıştır. Öğrencilerin hayallerindeki mesleğe yalnızca lise diplomalarıyla başvuru yapabilmeleri ve seçebilmeleri de büyük bir avantajdır.

Kiev Maup Üniversitesi Finans Bölümü’nde Ukrayna’nın ve aynı zamanda Avrupa’nın da tanıdığı çok önemli profesyonel öğretim görevlileri dersler vermektedir. Her biri konusunda uzman ve donanımlı akademisyenlerden eğitimler alan Finans Bölümü öğrencileri Kiev Maup Üniversitesi’nde çok sayıda avantaja sahip olmaktadır. Finans sektörüne başarılı finansçılar yetiştiren bölümde, gençlere geleceğin dünyasında Finans dünyasında önemli roller alabilecek ve risk yönetimi yapabilecek uzmanlar yetiştirilmektedir.

Finans Bölümü öğrencileri çözüm odaklı bir eğitim almakla beraber aynı zamanda analiz yeteneklerini de geliştirirler. Rekabetçi ve risk yönetimi yapabilen finansçılar olurlar. Eğitimleri boyunca aldıkları dersler arasında, işletmek, makro iktisat, mikro iktisat, işletme finansı, hukuk, ekonomi, yönetim organizasyon, matematik, istatistik, ticari hukuk, finansal muhasebe gibi alanlarda son derece yetkin eğitimler almaktadırlar.

Lisans eğitimleri süresince öğrencilere yalnızca finans ağırlıklı dersler değil aynı zamanda sosyal bilimlere yönelik dersler de verilmektedir. Sayısal düşünme yeteneği gelişen öğrenciler aynı zamanda sosyal zekalarına da yatırım yapmaktadırlar. Ekonomi ve finans konusundaki uzman eğitimlerine destek amacıyla analitik bir zekaya da sahip olmaları gerektiğinden modern ve çözümcül bireyler olarak mezun edilirler. Sorumluluk duygusu gelişmiş, iş ahlakına ve mesleki etiğe bağlı, donanımlı, her türlü mesleki bilgi ve beceriye sahip iş gücü olarak mezun olurlar.

Avrupa Birliği standartlarına göre eğitim veren Kiev Maup Üniversitesi, eğitimdeki başarısı ve kalitesinin yanında Bologna Kriterleri’ni eğitim sürecine dahil etmiş sayılı üniversiteler arasındadır. Dünyanın pek çok ülkesinde saygın bir kabulle karşılanan diplomasıyla pek çok öğrencinin kariyer planlamasında büyük bir avantaj demek olan Kiev Maup Üniversitesi’nin YÖK tarafından da denkliği bulunmaktadır. Türk öğrencilerin de oldukça yoğun bir ilgi gösterdiği üniversitenin sahip olduğu YÖK denkliği ise, Türk öğrencilerin özellikle Türkiye’de kamu idaresindeki kurumların giriş sınavlarına katılabilmelerine, yine devlete ait resmi kurumlarda işe girmelerine ve üniversitelerin lisans, doktora programlarına kayıt yaptırabilmeleri açısından büyük şans teşkil etmektedir.

Kiev Maup Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler, Türkiye’de  Maliye Bakanlığı , Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Merkez Bankası gibi çok sayıda resmi kurumda çalışabildikleri gibi özel sektöre ait çok sayıda finans kuruluşunda da kariyer yapma şansına sahiptirler. Erasmus programı sayesinde dünyanın değişik ülkelerinde eğitim görme şansı olan öğrenciler mesleki donanımlarına farklı hayat görüşleri de ekleyerek hem yabancı dillerini geliştirmekte hem de farklı bakış açıları edinebilmektedirler. Kiev Maup Üniversitesi’nde hiçbir sınav zorunluluğu olmadan Finans Bölümü okumak,öğrencilerimiz için büyük bir şanstır.