+90 (212) 709 87 09 / +90 (212) 244 66 00
Faks : (212) 245-43-31
İstiklal Caddesi No:49 (Mavi han) Kat:5 Taksim/İstanbul

Hızlı Menü

Kiev Maup Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

 

            Akademik eğitim sürecine girecek olan gençler öncelikle hangi sektör daha başarılı, hangi bölümde iş imkânı daha çok ya da gelecekte geçerliliği olacak olan bölümler nelerdir sorularına cevap aramakta ve ardından gelecekte geçerliliği olan bir meslek seçimi yapmak olmalıdır. Bankacılık ve sigortacılık bölümü bankalardaki eleman ihtiyacına duyulan açıktan dolayı üniversitelerde açılmaya başlanmış ve bu alanlardaki eleman açığı giderilmeye çalışılmaktadır.

Üretken ve analitik düşünebilme yeteneği, araştırmacı değişimlere uyum sağlayabilme yeteneği bulunan, banka işlemleri hakkında teorik alt yapı bilgisi ve uygulama yeteneği bulunan kişiler bu bölüm tercihlerini yaparak son derece başarılı sonuçlar alabilmektedirler.
Üniversitemizdeki akademik öğretim elemanları bankacılık sektöründe oldukça deneyim sahibi kişiler olup pratik bilgiyi uygulama bilgisi ile bütünleştirerek son derece kaliteli eğitim olanaklarını sunmaktadırlar. Verdiğimiz eğitimin uygulama aşamasında kesinlikle tereddüt etmemeniz gerekmektedir; çünkü akademik eğitim kariyerinizi bitirme dönemine yaklaştığınız zaman uygulama yapmanız için sizlere bankalarda imkânlar yaratabilmekteyiz. Bankacılık ve sigortacılık sektöründe faaliyet gösteren kuruluşlarda finansal bilgisi bulunan elemanlara her zaman ihtiyaç duyulduğu için bu kurumlarda çalışabilme olanağı elde edebilirsiniz.Havale yapmak, kredi kullanmak, teminat mektubu vermek, dış ticaret finansman sağlamak, döviz işlemleri yapmak portföy yönetmek, dış ticaret- döviz işlemleri ve vadeli işlemler gibi işlemleri gerçekleştirmek için bankalardan yararlanırız. Bankalarda genel bir eleman açığı olduğu için en basit işlemlerimizi bile karşılarken saatlerce bekleyebilmekteyiz. Üniversitemizde alacak olduğunuz bu eğitim sonrasında eleman açığının çok bulunduğu bu ortamlarda rahatlıkla iş bulabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. Finansal ve bankacılık hizmetleri konusunda son derece başarılı olacağıma inanıyorum ben bu bölümün hakkını verebilirim diyorsanız en kısa zamanda bu bölümde okumaya başlayarak kendinizi geliştirebilir ve ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürebilirsiniz. Bankacılık alanında finansal konular haricinde sigortacılık işlemleri olarak deprem, hayat, doğal afet, tarım, kaza, trafik, deprem, tarım, kaza,….. vs. gibi sigorta işlemlerini, sigorta şirketlerinin işleyiş biçimi hakkında da bilgiler edinmenizi sağlayarak sizlere en kaliteli iş ortamlarını yaratmaktayız.

            Bankalar ve sigortalar fonksiyonlarını arttırdığı sürece bu alanlara duyulacak ihtiyaçlar artacak ve her daim meydana gelecek olan eleman açığını en iyi şekilde karşılayabileceksiniz. Bu bölümde bankacılık ve finansal sektörde uygulamalı bilgiye sahip uzman yetişmesinde öncülük eden akademik personellerimiz bulunmaktadır. Öğretim elemanlarımız sizin iş alanında adaptasyon sürecinizi hızlandırmanızda etkili olmak amacı ile genel olarak uygulama derslerine ağırlık vermektedirler.
Bankacılık ve sigortacılık şirketlerinde çalışacağınız birim uzman ya da yöneticilik kadrosundan olacağı için bu kademelerde zorlanmak istemiyorsanız teorik bilgiyi iyi özümsemeli ve ona göre kendinizi en iyi şekilde yetiştirmeniz gerekmektedir.

 

Yöneticilik sizin alt kademenizdeki kişileri kontrol edeceğiniz anlamına geldiğinden bu konuda yanlış yapmamak ya da ufak bilgi hataları ile içinden çıkılmayan soruşturma ortamlarına girmek istemiyorsanız pratik- teori birleşimini iyi özümsemeli ona göre hareket etmelisiniz.      Bankalara başvuru yapacağınız esnada sizden müfettişlik sınavlarına girmeniz istenecektir. Bu sınavlara girdikten sonra sizinle görüşmek isteyen bankalarla anlaşma yaparak en iyi olma yolunda daha büyük adımlar atabilirsiniz. Pratikte iyi olmanız ve müşteri ihtiyaçlarında konuşma yaparken müşteriyi yönlendirme de beceri sahibi olmanız işe gireceğiniz yerlerde aranacak birinci koşullar arasında yer almaktadır.

Bilginize ve uygulama yeteneğinize güveniyorsanız bu bölümde okumak için müracaat edebilir ve gelecek adına sağlam bir adım atmış olabilirsiniz. Üniversitemizde okuma koşulları, bölüm bilgisi, üniversite girişi için sahip olmanız gereken bilgiler ya da kalacağınız yerlerle i